General information on the Physical optics chair
Кафедра фізичної оптики заснована 1962 року за ініціативою академіка Синельнікова К.Д. Перший завідувач кафедри — доктор фіз.-мат. наук, професор Шкляревський І.М. У 1990—2003 роках кафедрою завідував доктор фіз.-мат. наук, професор Милославський В.К., у 2003—2015 роках — доктор фіз.-мат. наук, професор Агєєв Л.О. З 2015 р. завідувачем є доктор фіз.-мат. наук, професор Галунов М.З.
Кафедра готує фахівців рівнів вищої освіти "бакалавр" та "магістр" (по двом програмам: освітньо-науковій та освітньо-професійній) зі спеціальності "104 — фізика та астрономія". Також на кафедрі читаються лекції для здобувачів наукового ступеню Ph.D. і функціонує аспірантура. Викладачі кафедри співпрацюють зі школами: беруть активну участь у функціонуванні обласного осередку Малої академії наук, у роботі гуртків з фізики та математики при Домі вчителя, та у підвищенні кваліфікації вчителів з фізики м. Харкова та Харківської області.
Випускники кафедри працюють як в Україні, так і за кордоном. Якщо брати наукові організації м. Харкова, то це: Фізико-технічний інститут низьких температур імені Б.І. Вєркіна НАН України, НТЦ Інститут Монокристалів, Інститут метрології, Фізико-технічний інститут НАН України. Випускники працюють також у промисловості, викладачами у ВНЗ і школах. Більше 20 з них стали докторами фіз.-мат. наук і очолюють підрозділи у наукових організаціях.
Основна наукова та педагогічна спеціалізація кафедри — оптика і спектроскопія. У різні періоди проводились наукові дослідження за напрямками: люмінесценція кристалофосфорів, металооптика, оптика і магнітооптика напівпровідників, багатошарові інтерференційні покриття, оптика фоточутливих плівок. За роки існування викладачі захистили 4 кандидатські та 2 докторські дисертації. Кафедра підготувала через аспірантуру 44 кандидатів фіз.-мат. наук.
Зараз наукові дослідження проводяться за такими напрямками: люмінесценція конденсованих органічних середовищ, нелінійна оптика хвилеводних фоточутливих плівок, спектроскопія напівпровідників, спектральні властивості метаматеріалів, розробка багатошарових інтерференційних покрить, оптика нанорозмірних металевих плівок.